Sāls kompreses dziedē ādu un remdē sāpes. Kā tās pagatavot un lietot?


Sāls labās īpašības zināmas jau sen: ar sālsūdeni skalo kaklu, sāli pievieno vannai un mēdz pat pielikt dažiem ārstniecības augu novārījumiem, lai pastiprinātu to iedarbību. Kā vēl sāli var izmantot veselības labā? Daudzos gadījumos palīdz sāls kompreses.

Parastās kompreses – ādai
Parastajām kompresēm izmanto istabas vai ķermeņa temperatūras sālsūdeni, kas pagatavots, ņemot 100 g akmens vai jūras sāls uz 1 litru ūdens. Kokvilnas audumu vai vairākās kārtās salocītu marli samitrina sālsūdenī un pieliek sāpošajai vietai.

Sāls kompresēm ir ārstnieciska iedarbība, un tās ātri atjauno ādu pēc sasitumiem, asinsizplūdumiem, čūlām, apdegumiem un tulznām.

Karstas, dziļi sildošas kompreses
Šķīdumu tām gatavo pēc aprēķina – 2 ēdamkarotes sāls uz 1 litru verdoša ūdens. Procedūra ir šāda: frotē dvieli samitrina karstajā sālsūdens šķīdumā un pieliek zodam, kaklam, vaigiem, elkoņiem vai ceļiem.

Šīs kompreses izmanto dziļai to ķermeņa daļu izsildīšanai, kurām nepieciešama atslābināšanās un papildu mikroelementu devai, ko nodrošina asinsrites uzlabošanās kapilāros. Tāpat šādas kompreses var izmantot kosmētiskiem mērķiem.

Kompresi atkarībā no tās uzdevuma tur no 10 minūtēm (kosmētiskai procedūrai) līdz 30–40 minūtēm (ārstnieciskai iekaisušas un sāpošas vietas izsildīšanai).

Tvaika kompreses pret reimatismu un podagru
Šīs kompreses pagatavošanai izmanto maisiņu, kurā iebērts līdz 50–70 grādiem uzkarsēts sāls.

Kompresi liek vietai, kura labi jāizsilda. Ja maisiņš šķiet par karstu, zem tā paliek frotē dvieli, bet pārsedz ar vaska papīru un apsien, tā konkrētajai vietai radot lokālu saunas efektu.

Karstos sāls apliekamos izmanto sāpju mazināšanai reimatisma un podagras gadījumā. Pret hroniskām slimībām, kad nepieciešams mīkstināt kādu sacietējumu, panākt to uzsūkšanos un nogulsnējušos vielu izvadīšanu, procedūru sagatavo 2 reizes dienā.

Apsējs pret sāpēm
Šis ir sildošās kompreses paveids. Šādu kompresi liek vai nu tieši uz sāpošās vietas, vai arī tās tuvumā. Apsējam izmanto vairākās kārtās salocītu sterilu lina vai kokvilnas drānu, vai arī daudzkārt salocītu marli.

Lai sterilizētu audumu mājas apstākļos, pilnīgi pietiek to iegremdēt verdošā ūdenī vai arī izgludināt ar karstu gludekli.

Apsēja materiālu iegremdē karstā, iepriekš uzvārītā sālsūdenī (1 daļa sāls uz 10 daļām ūdens), nedaudz atdzesē un lieko mitrumu nospiež. Lai kontakts ar ķermeni būtu labāks, vietu, kur paredzēts likt kompresi, vispirms apslauka ar mitru dvieli un tikai tad uzliek un piesaitē apsēju.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru