Spranda sāpes bieži traucē dzīvot. Palīdzēs 12 vienkāršu vingrojumu komplekss!

Foto – Pixabay

Galvenais šo sāpju cēlonis ir nepareiza stāja, kuras dēļ muskuļi zaudē stingrumu un elastību, tiek traucēta asinsrite un plānāki kļūst starpskriemeļu diski. Savu artavu pievieno arī stresi, traumas, saaukstēšanās, pārāk lielas fiziskās slodzes…

Šo iemeslu dēļ arī nākas ciest no mugurkaula kakla daļas neiralģijas, osteohondrozes, kam ar laiku piebiedrojas migrēna, roku tirpšana, troksnis ausīs, bezmiegs. Ir daudz dažādu veidu, kā šīs nepatikšanas novērst: masāža, ierīvēšana, fizioterapija.

Taču pati vienkāršākā un pieejamākā metode, kas neprasa īpašus nosacījumus un laiku, ir speciālu vingrojumu komplekss.

Tas jāpilda regulāri – vispirms no rīta, tad 2–3 reizes dienas laikā. Jo agrāk cilvēki šiem vingrojumiem pievēršas, jo labāk, bet tiem, kam pāri 40, tie ir vitāli nepieciešami.

Viss komplekss jāizpilda lēnām un plūstoši. Lai pastiprinātu efektu, galvas pagriešana un noliekšana jāpavada ar acu kustību tajā pašā virzienā.

Pēc katra vingrojuma jāatgriežas sākumstāvoklī, jāatslābina kakla un plecu muskuļi un 10 sekundes jāatpūšas.

l. Jāapsēžas uz krēsla un jāiztaisno mugura. Dziļi ieelpo un 5–7 sekundes no visa spēka ar plaukstām spiež uz pieri, bet ar pieri – uz plaukstām. Tad izelpo, noņem rokas no pieres un lēnām noliec galvu uz krūtīm. Atkārto 3–5 reizes.

2. Ieelpo, abu roku pirkstus saāķē, plaukstas aizliek aiz galvas un, aizturot elpu, 5–7 sekundes spēcīgi spiež uz pakausi, bet ar pakausi – uz plaukstām. Atkārto 3–5 reizes.

3. Ieelpo un ar kreiso plaukstu 5–7 sekundes iespējami spēcīgi spiež uz kreisajiem deniņiem, sasprindzinot kakla muskuļus. Tad seko izelpa, roku nolaiž un atslābinās. Pēc tam vingrojumu izpilda ar labo roku, spiežot uz labajiem deniņiem. Atkārto 3–5 reizes.

4. Ieelpo, saāķētas rokas aizliek aiz galvas un spiež uz pakausi. Pārvarot roku pretestību, galvu
lēnām atliec atpakaļ, vienlaikus arī skatienu vēršot augšup. Pozu saglabā 5–7 sekundes, tad izelpo un rokas nolaiž. Atkārto 3–5 reizes.

5. Ieelpo, saāķētās rokas – uz pakauša. Ar pakausi spiežot uz plaukstām, galvu lēnām noliec uz krūtīm un zodu piespiež kaklam. Pozu saglabā 5–7 sekundes, tad izelpo un galvu paceļ. Atkārto 3–5 reizes.

6. Ieelpo un galvu lēnām pagriež pa kreisi, cenšoties saskatīt to, kas ir aiz muguras. Pozu saglabā 5–7 sekundes, tad izelpo un vingrojumu atkārto, pagriežot galvu pa labi. Atkārto 3–5 reizes. Pēc tam galvu noliec uz krūtīm, atslābina kakla muskuļus un ar zodu 5–7 reizes paberzē atslēgkaulus, pakāpeniski palielinot kustību amplitūdu. Atkārto 10 reizes.

7. Galvu atliec atpakaļ, atslābina sejas un kakla muskuļus un 10 reižu ar pakausi paberzē muguru.

8. Pleci atslābināti un nolaisti. Lēni ieelpo un pastiepj galvu uz augšu, cenšoties iespējami spēcīgāk izstiept kakla skriemeļus. Pēc tam 6–8 reizes galvu viegli un lēnām pagroza pa labi un kreisi. Atkārto 5 reizes.

9. Ieelpo, apakšžokli izvirza uz priekšu, zodu paceļ uz augšu un iespējami spēcīgāk sasprindzina kakla un zoda muskuļus. Pozu saglabā 5 sekundes, tad izelpo. Atkārto 10 reizes.

10. Galvu paceļ uz augšu, ieelpo un atver muti, it kā grasītos iekosties zarā esošā ābolā. Maksimāli sasprindzina kakla muskuļus, pozu saglabā 5 sekundes, tad izelpo. Atkārto 15 reižu.

11. Elkoņus atbalsta pret galdu, ieelpo un, aizturot elpu, 5–7 sekundes ar zodu spēcīgi spiež uz saāķētiem pirkstiem. Atkārto 5–10 reizes.

12. Rokas aizliek aiz krēsla atzveltnes, stingri piespiežas tai ar muguru un ar degungalu “raksta” gaisā ciparus no 1 līdz 10.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru