“Tikai galva vairs bija ārā no ūdens.” Puisis Liepājā izglābj slīkstošu vīrieti

Ekrānuzņēmums no Facebook

Jaunais liepājnieks Aivars Andersons nesen izglābis dzīvību kādam slīkstošam vīrietim, un par to 24. martā saņēmis pateicību no Valsts polcijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Liepājas mēra Jāņa Vilnīša.

“17. marta vakarā atgriezos ātrāk mājās no darba un nolēmu izskriet kādu aplīti. Skrējiena laikā dzirdēju, ka cilvēks vairs ne pat īsti kliedz, bet jau gārdz. Vietu bija grūti uzreiz izsecināt, tāds aizaudzis grāvis. Niedrēs neko īsti neredzēju. Iekāpu kokā, redzēju, ka cilvēkam ir tikai galva vairs ārā virs ūdens,” Andersonu citē portāls rekurzeme.lv.
Viņš norāda, ka grāvis bija dziļāks nekā šķita pirmajā mirklī.

“Ieraudzīju, ka cilvēks ir iekritis un nevar vairs pats izkulties ārā. Biju iedomājies, ka varēšu vienkārši pasniegt koku, ar to izvilkt, ka viņš pieķersies, bet nācās brist ūdenī un izvilkt. Vīrietis bija jau tā nosalis, ka rokas un pirksti jau nekustējās, uz manām kustībām jau vairs neatsaucās. Viņš saprata, ka kāds viņam palīdz, bet vairs nerunāja, nereaģēja.”

Andersons todien bija devies skriet, līdzi nepaņemot telefonu. Uz 14. Novembra bulvāra ceļa vakarpusē bija kāds laiciņš jāpagaida, līdz parādījās pirmā automašīna. To izdevās apturēt, tad arī tika izsaukti mediķi.

Andersons piebilst, ka vīrietis bija aptuveni 40 līdz 50 gadus vecs, bija manāmā reibuma stāvoklī. IKdienā cilvēka glābšāna nav viņa specialitāte. Vīrietis strādā par automehāniķi. “Nekas tāds iepriekš nebija noticis, bet prieks, ka izdevās,” stāsta Andersons.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru