Trilleris Imantā: Policisti nozieguma vietā aiztur dzīvokļa apzadzējus (VIDEO)

Kadrs no video

Veicot operatīvo detektīvdarbību, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 2. biroja 2. nodaļas likumsargi pagājušajā mēnesī pie daudzdzīvokļu mājas Imantā aizturēja divus garnadžus.

Naktī uz 26. aprīli ap pulksten 03.30, kad dzīvokļa saimnieks nebija mājās, pirmā stāva dzīvoklī Rīgā, Tālavas gatvē, atspiežot plastikāta logu, ielīda policijai labi zināms 1978. gadā dzimis dzīvokļu apzadzējs, savukārt viņa 1979. gadā dzimušais līdzdalībnieks gaidīja ārpusē un novēroja apkārtni.

Policisti jau bija vīriešiem pa pēdām.

Sākotnēji policisti pie mājas aizturēja 1979. gadā dzimušo līdzdalībnieku. Pie viņa tika atrastas dažādas no minētā dzīvokļa nozagtas mantas, ko pa logu bija paspējis izsniegt dzīvoklī iekļuvušais vīrietis.

Nozagtas bija sadzīves mantas, tostarp apģērbs, smaržas, portatīvais lādētājs-akumulators u.c. Garnadži grasījās nozagt arī stacionāro datoru, taču tas bija pārāk liels, lai to izceltu pa logu.

Brīdī, kad dzīvokli pa logu pameta 1978. gadā dzimušais garnadzis, arī viņš uzreiz nonāca policistu rokās. Jāpiemin, ka šis vīrietis ir vairākas reizes nonācis policijas redzeslokā par zādzībām, kas izdarītas, pa logiem iekļūstot pirmo un otro stāvu dzīvokļos. Viņš jau iepriekš 11 reizes sodīts par mantiskiem noziegumiem.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas (par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī) un pēc Krimināllikuma 185. panta pirmās daļas (par svešas mantas tīšu bojāšanu).

1978. gadā dzimušajam aizdomās turētajam uz izmeklēšanas laiku ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, savukārt viņa līdzdalībniekam – ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Valsts policija atgādina dzīvokļu saimniekiem būt uzmanīgiem un, ja dzīvojat zemākajos stāvos, dodoties prom, neatstājiet atvērtus vai vēdināšanas režīmā mājokļa logus un balkonus! Ieteicams arī uzstādīt īpašus mehānismus, kas sarežģīs dzīvokļu logu atspiešanu.

Ja mājoklī ir vērtīgas mantas, tās jāglabā drošā vietā, vislabāk – pie nesošās sienas vai grīdas piestiprinātā kvalitatīvā seifā. Kā arī ieteicams uzstādīt kvalitatīvas dzelzs durvis, videonovērošanu un signalizāciju.

Iedzīvotājiem, kuriem durvis aprīkotas ar zirnekļveida slēdzeni, atrodoties mājās, jāatceras izņemt atslēga no slēdzenes, lai zagļi no ārpuses nevarētu atmūķēt durvis. Savukārt ar parasto slēdzeni aprīkotām durvīm, noderīgs triks ir atslēgas atstāšana durvju iekšpusē un tās pagriešana slēdzenē pozīcijā uz sānu. Noderīga ir arī durvju bultiņa.

Redzot aizdomīgas darbības pie sava vai sveša īpašuma, nekavējoties notikuma brīdī jāzvana policijai pa tālruņa numuru 110!

Pievienot komentāru