VIDEO: Ja nepatīc Kremlim, labāk nēsā līdzi šīs zāles, iesaka kardiologs Skride

Krievijas opozicionāram Aleksejam Navaļnijam, kurš pašlaik ārstējas Berlīnes Universitātes klīnikā “Charite”, konstatēta saindēšanās ar holinesterāzes inhibitoriem. Tā ir bīstama inde, bet iespējams arī nēsāt līdzi salīdzinoši vienkāršu pretlīdzekli, komentē kardiologs Andris Skride, 13. Saeimas deputāts (Attīstībai/Par!).

Līdz šim ir izskanējusi versija, ka tā ir bijusi tāda nervu sistēmu ietekmējoša viela. Pēc Skrides teiktā, tādas ir vairākas, un viņām visām ir viena īpašība. Tās mūsu organismā iedarbojas uz tādu enzīmu sistēmu, kas saucas acetilholīns – tas ir vajadzīgs visiem, lai strādātu sirds, muskuļi, lai mēs elpojam, lai mums galva strādātu.

Kardiologs arī norāda, ka tās nervu gāzes var gan iedzert, gan ieelpot, var arī ar ādu uzsūkties. Šīm vielām iedarbojoties uz acetilholīnu, ātri iespējams nobloķēt elpošanu, apstādināt sirdsdarbību, kā arī ietekmēt citus svarīgus procesus.

Taču Skride atklāj, ka ir viens diezgan universāls līdzeklis, ko izmanto, kad cilvēks ir ļoti apdraudēts.

“Es pieņemu, ka prezidentu un citu svarīgu amatpersonu apsardzes maciņos tas līdzi ir – tas ir atropīns. Medicīnā to izmanto katru dienu. Es kā kardiologs to izmantoju ļoti bieži.”

Raidījuma “TOP5” vadītājs Ansis Bogustovs viesim jautāja: Sanāk tā, ka katrs, kurš šobrīd uzdrīkstas būt opozīcijā Kremlim, principā nedrīkstētu nekur brīvi pārvietoties, piemēram, kā Navaļnijs, kurš bija aizdevies uz Tomsku? Skride teica, ka saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijām atropīnam ir jābūt pieejamam lidmašīnās. “Un tas ir viens no līdzekļiem, ar kuriem mēs varam bloķēt nervu indes iedarbību.”

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru