7 sadzīves lietas, kas var provocēt vēzi

Lielākajai daļai no mums katru dienu jākontaktējas ar lietām, kas var nopietni kaitēt mūsu veselībai. Daudzi bīstamie kancerogēni, kas veido ikdienas priekšmetus – naftalīns, triklozāns, formaldehīds, var izraisīt vēzi. Tomēr preces ar bīstamu ķīmisko sastāvu turpina aizpildīt pasaules tirgu.

Mēs vēršam uzmanību uz 7 mājsaimniecības priekšmetiem, no kuriem ieteicams pēc iespējas ātrāk atbrīvoties vai vismaz samazināt saskari ar šiem izstrādājumiem.

1. Aromātiskās sveces

Šie, pēc pirmā acu uzmetiena, nekaitīgie dekoratīvie elementi var saturēt kancerogēnus un toksīnus. Dakts sastāvā bieži ir svins, kas nodrošina tā cietību. Šis metāls var izraisīt hormonālo nelīdzsvarotību gan bērniem, gan pieaugušajiem, un tā uzkrāšanās organismā veicina vēža šūnu veidošanos. Lai pārbaudītu, vai jūs izmantojat drošas sveces, paņemiet papīra lapu un ar dakti novelciet līniju. Ja tas neparādās, visticamāk, dakts sastāvā ir iekļauts svins.

2. Dzīvsudraba termometrs

Smagais metāls dzīvsudrabs lielā koncentrācijā var izraisīt aknu un nieru slimības, kā arī izraisīt vēža attīstību. Ja esat sasitis termometru vai citus dzīvsudrabu saturošus objektus – piemēram, dienasgaismas lampas, – izvēdiniet telpu (lai temperatūra būtu zemāka par 18 ° C, pie kuras rodas dzīvsudraba tvaiki), lai savāktu dzīvsudraba bumbiņas, izmantojiet papīra lapu vai gumijas cimdus un ievietojiet tās burkā ar koncentrētu kālija permanganātu un cieši noslēdziet vāku, bet virsmas, kas bijušas saskarē ar dzīvsudrabu, rūpīgi apstrādājiet ar koncentrētu kālija permanganāta šķīdumu (brūnas krāsas), bet pusstundu pēc apstrādes mazgājiet ar ziepju / sodas šķīdumu. Dzīvsudraba termometra atliekas vajadzētu nodot pārstrādei attiecīgajiem dienestiem. Attiecībā uz sasistām luminiscences lampām – izvēdiniet telpu un likvidējiet atlūzas.

3. Gaisa atsvaidzinātāji

Katrs no mums vēlas, lai viņa māja vienmēr labi smaržo. Šodien pudeli ar gaisa atsvaidzinātāju var atrast gandrīz katrā tualetē vai vannas istabā. Tomēr šie līdzekļi satur bīstamas vielas – ftalātus, kas var būtiski kaitēt reproduktīvai veselībai, tām ir kancerogēnas īpašības un tie var provocēt astmas attīstību. Lai neitralizētu nepatīkamās smakas tualetē, ir labāk izmantot dabiskās ēteriskās eļļas – piemēram, piparmētru.

4. Dezodoranti un pretsviedru līdzekļi

Šajos produktos ir alumīnijs, kā arī iepriekš minētie triklozāni un ftalāti, kas rada nopietnu bīstamību veselībai. Īpaši sievietēm nav ieteicams lietot antiperspirantus – alumīnijs var izraisīt krūts vēzi.

5. Teflona pārklāti trauki

Jā, šādi trauki ļauj pagatavot ēdienu ar minimālu eļļas daudzumu un nepieļauj to piedegšanu. Turklāt pats par sevi tas ir pilnīgi drošs. Tomēr, kad panna ir ar skrāpējumiem, bojātais teflona pārklājums uzsilstot sāk izdalīt kaitīgas ķīmiskās vielas, jo īpaši perfluoroktāna karbonskābes, kas var kļūt par mehānismu cukura diabēta attīstībai vai nekontrolētam šūnu dalīšanās procesam dažādos audos.

6. Dušas aizkari

Dušas aizkaru sastāvā bieži ietilpst polivinilhlorīds (PVC) – viens no lētākajiem termoplastikas veidiem. Šis materiāls ūdens tvaiku ietekmē izdala kancerogēnus savienojumus un toksīnus, kas ir orientēti uz elpceļiem. Mēs iesakām nomainīt plastmasas aizkarus ar aizkariem no dabīgas kokvilnas vai stikla paneļiem.

7. Līdzekļi paklāju tīrīšanai

Ķimikālijas, kas paredzētas, lai iztīrītu grūti tīrāmus traipus, var izraisīt plaušu vēža attīstību. Lielākā daļa paklāju tīrīšanas līdzekļu satur perhloretilēnu un naftalīnu, kas var palielināt vēža attīstības varbūtību. Mēs iesakām jums apstrādāt traipus uz paklāja ar cepamo sodu un etiķi, tie ir daudz drošāki par rūpnieciski ražotajiem tīrīšanas līdzekļiem.

Lai samazinātu risku saslimt ar vēzi, iesakām rūpīgi pārbaudīt preces ikdienas lietošanai, lai izvairītos no iepriekš minētajiem kancerogēniem un aizstāt lietas ar bīstamu ķīmisko sastāvu ar dabīgiem līdzekļiem.

©TOPRAKSTI.LV / AVOTS: fabiosa.com

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru