Elkonis sāp kā traks! Kā ārstēt nejauko epikondilītu?

Foto – Pixabay

Visticamāk,tas ir epikondilīts – cīpslas iekaisums elkoņa apvidū. Vēl šo kaiti mēdz dēvēt par “tenisista elkoni”, jo visbiežāk tā mēdz piemeklēt tenisa, arī golfa spēlētājus. Bet ne tikai. Tā var attīstīties absolūti visiem, kuriem regulāri nākas sasprindzināt vienu roku, piemēram, zāģēt, darboties ar māldera otām.

Pirmā un arī galvenā epikondilīta pazīme ir – sāpes elkoņa apvidū rokas ārpusē. Ja nepatīkamajām sajūtām nepievērš uzmanību, ar laiku tās pastiprinās, pārmetas uz priekšplecu un pat vidējo pirkstu, neļaujot sasprindzināt arī delnu. Jau vienkāršs rokasspiediens sagādā mokošas ciešanas, nemaz jau nerunājot par to, lai noturētu rokā tenisa raketi, cirvi vai kādu citu darbarīku.

Arī atbalstīties uz elkoņa nav iespējams – no niecīgākā sasprindzinājuma priekšplecu cauršauj tādas sāpes, ka vai jākliedz. Taču arī tas vēl nav pats trakākais.

Lieta tāda, ka, saudzējot sāpošo roku, cilvēks neapzināti sāk sadalīt slodzi uz ķermeni, bet tas ar laiku var izprovocēt dažādas balsta-kustību aparāta kaites.

Epikondilīts labi pakļaujas konservatīvajai ārstēšanai – pilnībā var iztikt ar tabletēm un ziedēm. Tomēr ārstu ignorēt nedrīkst, lai nepieļautu iespēju, ka sāpes elkonī izraisījusi kāda cita slimība, kuras ārstēšanai nepieciešamas pavisam citas metodes.

Turklāt bez ziedēm un tabletēm ārsts ieteiks arī vēlamākās fizioterapijas procedūras, piemēram, masāžu. Savukārt ielaista epikondilīta gadījumā bez kvalificētas medicīniskās palīdzības neiztikt: slimība turpinās progresēt, un darbu, kas saistīts ar slodzi slimajai rokai, nāksies aizmirst.

Lielisks līdzeklis, ko var izmantot fizioterapijas procedūrām mājās, ir magnēts. Der jebkurš, tomēr labāks ir diskveida magnēts. Ar to 5–7 minūtes masē problemātisko vietu 2–3 reizes dienā. Ir cilvēki, kuru āda magnēta pieskaršanos nepanes, tas izraisa kairinājumus un niezi. Šo problēmu var pavisam vienkārši atrisināt: starp ādu un magnētu jāieliek papīrs.

Vēl daži noderīgi ieteikumi.
* Jācenšas neapsaldēties, jāatsakās no aukstas dušas, bet vasarā – no peldēm atklātos ūdeņos.

* Jālieto ortēze – speciāla elastīga manšete, kas cieši apņem un fiksē elkoni.

* Ja organismā ir hroniskas infekcijas perēkļi (kariess, tonsilīts, bronhīts). tie obligāti jāārstē.

* Vienmēr jānēsā sev līdzi kāds pretsāpju līdzeklis ar pretiekaisuma efektu.

* Jāsamazina slodze slimajai rokai.

Pievienot komentāru